Bejelentkezés

 

Templomunk védőszentjének napjához, azaz a búcsúhoz közeledvén - 2009. október 20-án - Kiss László esperes úr tartott egy nagyon érdekes előadást templomunkról és falunk védőszentjéről, Szent Lukácsról.
Erre később nagy szükségük volt a felsősöknek, mert egy helytörténeti vetélkedőben mérhették össze tudásukat.
A Műszaki Kiadó és Tóth Ferenc jóvoltából az érdekes feladatokat interaktív tábla segítségével oldhatták meg a gyerekek. Az első helyezett a 8. osztály lett. Szorosan követték őket a hetedikesek, hatodikosok és az ötödikesek.
Márton napjához közeledve már mindenki nagyon várta a rétesnyújtást. Az alsósok szerda, a felsősök pedig csütörtök délután szorgoskodhattak. Minden osztály munkáját kedves anyukák és nagymamák segítették. Az ő segítségük nélkül nem lett volna olyan finom az a rétes. A napot lampionos felvonulás zárta.